Lisämitalit yhdyshenkilölle!

Sarjatenniksen lisämitali tilaus on tehty.

Kun ne saapuvat, postitetaan ne joukkueen yhdyshenkilölle.

Samassa tilauksessa tulee myös sarjojen N70, M75 ja M80 mitalit.

Sarjoihin 521 joukkuetta!!!

Ilmoittautuminen kauden 2017/18 sarjatennikseen on päättynyt.
Ilmoittautuneita joukkueita 521.

SENIORITENNIS RY KIITTÄÄ JOUKKUEITA OSALLISTUMISESTA!!!

Alla sarjajohtajat kaudella 2017/18

M35  Mikko Pesonen                  N30  Pirjo Aaltonen    N35 Pirjo Aaltonen

M40  Seppo Hänninen                              N40  Pirjo Aaltonen

M45  Artturi Mutanen                             N45  Pirjo Aaltonen

M50  Seppo Hänninen                              N50  Päivi Kilpeläinen

M55  Artturi Mutanen                             N55  Päivi Kilpeläinen

M60  Tommi Heinonen                            N60  Päivi Kilpeläinen

M65  Tommi Heinonen                            N65  Päivi Kilpeläinen

M70  Tommi Heinonen                            N70  Päivi Kilpeläinen

M75  Tommi Heinonen

M80  Tommi Heinonen

M85  Tommi Heinonen

Kuvia loppusarjoista!

SST 2017SST 2017 2SST 2017 5davSST 2017 3SST 2017 4

M75 ja M80 mitalijoukkueet

Sarjatenniksessä M75 ja M80 eivät pelaa loppusarjaa, vaan heidän
paremmuus määräytyy runkosarjan tulosten perusteella.

M75
1.TATS   Huotila Markku, Kauppinen Taisto ja Aho Heikki
2.MTS   Heikkinen Erkki, Hynninen Pertti ja Korhonen Reima
3.HVS   Reine Mats, Lantz Kaj, Salava Jaakko, Böök Pekka ja Lappalainen Raimo

M80
1.EVS   Seppälä Pentti, Salmi Raimo, Kupari Erkki ja Kangas-Ikkala Risto
2.HVS   Lappalainen Raimo, Mikkola Raimo, Mikkola Martti, Böök Pekka, Lindblad Leo
ja Väre Olavi.
3.LVS   Vaalamo Pentti ja Väisänen Raimo.

 

”Nollien” Loppusarjat 8.-9.4.2017 Talissa

Talissa käytyjen ”nollien” loppusarjojen mitalistit
SM-Sarjatennis , Loppusarjat 30-70v

Mitalijoukkueet

N 30
1.OTC   Laura Juvonen, Veera Nurmi, Lotta Immeli, Taru Calonius
2. TATS   Nina Saarelainen, Mari-Lis Parmas, Minttu Lampinen, Katariina Saarinen, Suheil Lizana,Katja Heikkinen
3. GVLK   Kiira Tuohimaa, Anni Tuulos, Camilla Hanslin, Henriikka Hietaniemi

N 40
1. OTC   Laura Juvonen, Elina Lehtinen, Taru Calonius, Minna Maria Miller, Laura Lehmusto
2. ETS   Kati saariniemi, Minna Torkki, Anu Kentala, Sanna Pasanen, Marsa Laukkoski, Martina Breitenstein-Toivonen
3. HLK   Tiina Korpelainen, Aino Kalervo

N 50
1. CLUB   Pirjo Aaltonen, Tuula Taivi, Johanna Leppänen
2. HVS   Päivi Frangen, Silja Johansson, Pia Andell, Anne Viitala
3.TATS   Katja Heikkinen, Taina Salvola, Anne Paloheimo-Seppänen, Taru Vähätalo

N 60
1. HVS   Leena Ranta, Lelle Blomqvist, Ritva Kurki, Tuija Hannukainen, Erja Saraste, Leena Mutanen
2. VARTE   Carola Björnström, Marjo Rautvuori, Maarit Koivisto, Eeva Seppälä
3. OTC   Marja Ikonen, Margit Baclund, Marja-Leena Vuorinen

N 70
1. HTS   Marja-Liisa Hedman, Terttu Kupila, Eila Jokinen
2. HVS   Leena Mutanen, Meri Saarnilahti-Becker, Helena Taberman
3.TVS   Ritva Kunnas, Mailis Äyräs, Sirkku Lilius

M 40.
1. HVS   Tapio Nurminen, Marko Leppänen, Jouni Hirvonen, Antti Oksanen, Kimmo Karviala
2. VARTE   Lasse Hyyti, J-P Suomi, Konsta Finnilä, Jaakko Ollila, Antti Pelkonen, Janne Leskinen, Janne Janhonen
3. ETS
Tommi Vilhunen, Tuomas Männistö, Juho Niemi, Jussi Törhönen, Markus Männistö, V-P Männistö, Olli Helminen, Tapio Rossi

M 50.
1. ETS   Greg Jacobs, Yrjö Aaltonen, Antti Eränne, Lasse Männistö, Tapio Rossi, Jari Koho, Teuvo Saarentola
2. SMASH   Lars Korpela , Tapio Totro, Jose Cerf, Mika Järvinen
3. KOTS   Pekka Salminen, Jukka Koskivirta,Jussi Horttanainen, Juha Kouki

M 60.
1.HVS   Jussi Juvakoski, Hannu-Pekka Happonen, Matti Timonen, Reijo Tuomola, Matti Ahrenberg, Mika Pelkonen
2. HYTS   Veijo Lempiäinen, Pertti Raunio, Hannu Laitinen, Matti Soininen,
3. HTC   Riku Helminen, Matti Linnavirta, Mikko Horsma, Ari Heinilä

M 70
1. ETS   Hans Söderström, Pekka Miestamo, Markku Sture
2. JTS   Jussi Isoviita, Pentti Niiranen, Matti Markkanen
3. TATS   Markku Autio, Kari Kangaspunta, Lauri Julin , Matti Rytkönen, Olavi Pekkarinen, Eero Männistö

Vitosten loppusarjat 1.-2.4.2017 Talissa

Talissa käytiin 35-65 vuotiaiden loppusarjat.

Mitalijoukkueet

N 35
1. OTC   Laura Juvonen, Saija Sunden, Aino-Maija Vaskelainen, Nina Salminen, Heidi Johansson, Jenni Lokki, Laura Lehmusto
2. SMASH 2   Satu Kivioja, Minna Hulkkonen, Rea Klingberg, Sanna Quisen
3. SMASH   Annika Kahiluoto, Meri Kokkonen, Riina Rosvall, Anna Jeskanen

M35
1. VARTE   Tuomas Juvakoski, Ville Sippala, J-P Suomi, Juuso Jokinen, Lasse Hyyti, Antti Pelkonen
2. ETS   Tuomas Männistö, Markus Männistö, V-P Männistö , Jani Jankkila, Jussi Törhönen, Olli Helminen, Jukka Kohtamäki
3. ÅLK   Ville-Veikko Hynninen, Olli Marjamäki, Samuli Hakala, Ilkka af Ursin, Petri Terho

N 45
1.ETS   Kati Saariniemi, Minna Torkki, Anu Kentala, Sanna Pasanen, Marsa Laukkoski
2. HVS   Päivi Frangen, Pia Andell, Silja Johansson , Anna Merjamaa, Anne Viitala, Kristina Achte, Nicolin Haahti
3. NURTS   Sari Laihonen, Mari Väisänen, Tiina Pietarinen, Sari Laine

M45
1. ETS   Juho Niemi, Tapio Rossi, Tommi Vilhunen, Manu Mäkelä, V-P Männistö, Lasse Männistö, Antti Eränne, Juha Pesola
2. KARTE   Matti Pajuri, Sami Halla-aho, Petri Nevalainen, Sauli Hakulinen, Paavo Sivonen, Antti Paqlviainen, Petri Pakarinen
3. TATS   Antti Aho, Mika Itänen, Kari Kärkkäinen, Tero Huostila

N 55
1.HVS   Anne Viitala, Leena Ranta, Kristiina Achte, Nicolin Haahti, Tuija Hannukainen
2. VARTE   Carola Björnström, Ylva Kalliomäki, Eeva Seppälä, Päivi Pulkkinenj
3. LTK   Annika Sajalinna, Paula Ollila Maj Häggblom

M 55
1. HTC   Riku Ainola, Juha Väänänen, Riku Helminen, Juha Petsola, Arne Stadigh
2. HVS   Jussi Juvakoski , Hannu-Pekka Happonen, Juhani Mäkinen, Matti Timonen, Reijo Tuomola
3. KEUTS   Timo Levonen , Rauno Harjunmäki

N 65
1. HVS   Lelle Blomqvist, Ritva Kurki, Tuija Hannukainen, Erja Saraste, Leena Mutanen, Anja Hutton
2. V-P   Pirkko Kuorikoski, Sirkka Laurila, Aila Raekoski, Irma Metsä
3. JÄTS   Kaija Takala, Elina Yli-Hakala

M 65
1. HTC   Mikko Horsma, Hannu Helminen, Poiku Nissinen
2. HVS   Reijo Tuomola, Martti, Tieva, Sten Lindström, Visa Lautamatti, B-O Estlander,  Kalevi Lammi
3.LVS   Seppo Nurmi, Seppo Savitie, Martti Soiva

Ilmoittautuminen kauden 2017/18 sarjaan alkaa 13.3.2017

Vaikka kausi on lopuillaan, alkaa 13.3. ilmoittautuminen kauden 2017/18 sarjoihin.
Ilmoittautuessa tarvitsee olla vähintään kaksi seniorijäsenyyden omaavaa pelaajaa.
Ensin yhdyshenkilö, sitten muut pelaajat. Pelaajia voi täydentää myöhemminkin.
Lisätietoja puh. 0400 478350/Reima Wallin. Sarjamaksu 50 euroa/joukkue.
TERVETULOA!

Senioreiden kilpailuja!

SENIORIKILPAILUJA

Grade         EDL

Maaliskuu

19.-24.3.  Young seniors TeamCape Town                C1

25.3.-1.4.Young seniors individuals         Cape Town                WC         22.2.

 Huhtikuu

1.-2.4.        Play offs 35, 45, 55, 65            Tali

8.-9.4.        Play offs 30, 40, 50, 60, 70            Tali

28.4.- 1.5. AOTK ITF-seniors                       Tallinna                     3             12.4.

 Kesäkuu

15.-18.6.   ELN ITF-seniors                          Pärnu                         3             24.6.

16.-18.6   Sekanelinpeli SM                      Kalastajatorppa        3

29.6-3.7.  SM 35, 45, 55, 65, 75               Tali                             3

 Heinäkuu

25.-29.7.  MS ITF-seniors                          Helsinki                     2               4.7.

31.7.-6.8.  SEBC ITF-seniors                        Hanko                        A             12.7.

 Elokuu

10.-13.8.  SM 40, 50, 60, 70, 80               Kalastajatorppa        3

10.-13.8.  ESO ITF-seniors                         Tallinna                     2             19.7.

19.8.         Suomi-Eesti                               Tali

 Syyskuu

25.-27.8.  PM-joukkuekisat                        Tanska                       C3

 

 

SM -mitalistit 2017 (sisä)

Sisäkauden SM-kisat päättyvät perjantaina 24.2.2017 Hyvinkäällä.

Liitteessä tulokset kaikista päättyneistä kilpailuista!

Senioreiden Sisäkenttien SM-mitalistit 2017

Senioritenniksen tasakymppisten sm-kisat pelattiin  Talin Tenniskeskuksessa.  HVS-Tenniksen järjestämiin kisoihin osallistui kentillä 124 kaksinpelaajaa ja nelinpelin kaavioissa oli 54 paria eli 104 pelaajaa. Viikoin  aikana  1.2.-7.2 pelattiin 155 ottelua.

Kaksoismestareiksi pelasivat naiten 40 sarjassa Sanna Pasanen parinaan nelinpelissä Minna Torkki, miehet 60 sarjassa Jussi Juvakoski parinaan nelinpelissä Matti Timonen. Kuvassa Jussi Juvakoski , Matti Timonen ja hopeamiehet Reijo Tuomola ja Mikko Horsma. Leena Ranta voitti naisten 6ov. kaksinpelin ja naisten 50 v nelinpelin parinaan Lelle Blomqvist.

Toisessa kuvassa on miesten 40 v. kaksinpelin voittaja Alexander Lindholm j a hopean saavuttanut Toni Rintala

SM 2 SSTSM SST

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senioritenniksen kevätkokous la 11.3.2017 Talissa.

Suomen Senioritennis ry:n sääntömääräinen KEVÄTKOKOUS

Aika           Lauantai 11.3.2017 klo 13.30 Talin Tenniskeskus, Helsinki
Esillä sääntöjen 10 §:n määräämät asiat, kuten
-tilinpäätöksen hyväksymisestä ja hallituksen vastuuvapaudesta päättäminen.

TERVETULOA!